Forum www.husarz33.fora.pl Strona Główna www.husarz33.fora.pl
POLSKA - Krajem bez lichwy i podatków.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Założenia projektowe do Ustawy o Akcjonariacie Pracowniczym

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.husarz33.fora.pl Strona Główna -> POLSKA - Krajem bez lichwy i podatków
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
husarz33
AdministratorDołączył: 03 Lis 2010
Posty: 51
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 13:08, 13 Sty 2011    Temat postu: Założenia projektowe do Ustawy o Akcjonariacie Pracowniczym

PRZEDMOWA

Celem oddolnego Ruchu Społecznego jest Nowy Ustrój, zwany WSPÓLNOTĄ (...) bez lichwy i podatków. Podstawą prawną do tworzenia nowego ustroju jest Najwyższe Prawo, czyli projekt Konstytucji Polski. Link; [link widoczny dla zalogowanych]

W obecnej sytuacji prawnej, opartej o knotstytucję z kwietnia 97 nie może być mowy o tym, co na scenie politycznej wyprawiają "znachorzy" i podpalacze.

Lichwiarsko-podatkowy burdel, w którym alfonsi (obecne władze) pilnują, by "bankierom" włos z głowy nie spadł jest nie do przyjęcia w świetle SPRAWIEDLIWOŚCI, wynikającej z Prawa Naturalnego, przez niektórych uznawanego - jako prawo Boże.

W rzeczy samej należy z całą stanowczością stwierdzić, że Naród Polski jest pod lichwiarsko-podatkową okupacją, czyli, że MY Ofiary lichwiarsko-podatkowego szwindla, codziennie jesteśmy okradani przez tą sitwę, co jest ponad wszelką wątpliwość ZBRODNIĄ PRZECIWKO LUDZKOŚCI, nie ulegającą przedawnieniu. Ogrom RABUNKU jaki ci zbrodniarze dokonali na Narodzie Polskim, przedstawia książka pt: Remanent 2, czyli Misterna Orgia Miłości, prezentowana na; [link widoczny dla zalogowanych]

Wobec powyższego - jakakolwiek rozmowa ze "znachorami" i wszelkiej maści "podpalaczami" nie ma sensu, bo Nowy Ustrój j.w. musi być wprowadzony od ścierniska po lichwiarzach i partyjnych oszustach, trzymających władzę!!!

Założenia Projektowe do Ustawy o Akcjonariacie Pracowniczym

Na wstępie należy rozróżnić różne rodzaje własności. TO ZNACZY, że ogólnie rzecz ujmując w Nowym Państwie Polskim rozróżniać się będzie własność WSPÓLNĄ (Narodową), własność PRYWATNĄ i własność MIESZANĄ, łączoną - prywatną ze wspólną.

Do WŁASNOŚCI WSPÓLNEJ - Strategicznej dla obronności Państwa i Narodu - należy zaliczyć: Przemysł wojskowy, łączność, transport, energetykę i gospodarkę morską. Pozostałe składniki majątkowe mogą być prywatne i z kapitałem mieszanym, czyli po części wspólnym i prywatnym. Dotyczy to także podmiotów strategicznych, gdy mowa o własności z kapitałem mieszanym.

Zajmę się więc opisem Akcjonariatu Pracowniczego, który ma być głównym "gospodarzem" w nowym Państwie Polskim.

Podstawowym atrybutem Akcjonariatu Pracowniczego jest to, że akcjonariuszami po godzinie ZERO mogą być wyłącznie pracownicy, aktualnie pracujący w danym przedsiębiorstwie. To znaczy, że MAJĄTEK danego przedsiębiorstwa zostanie zmonetyzowany, a akcje przekazane jego poszczególnym pracownikom. To tyle ogólnych przepisów.

Przechodząc do przepisów szczegółowych informuję, że rozdział AKCJI wśród pracowników, będzie regulowany przez Walne Zgromadzenie załogi przedsiębiorstwa. Akcje te, będą to zapisy w księgach, a pieniądze wirtualne. Pracownik, który przejdzie na emeryturę lub się zwolni otrzyma wynagrodzenie za akcje, które zostaną przelane na osobiste konto bankowe - EMERYTALNE - pracownika. To znaczy, że ilość akcji, którą nowy emeryt sprzedał reszcie pracowników przedsiębiorstwa się nagle zmniejszy, bo te akcje ulegną likwidacji, za to podniesie się wartość pojedynczej akcji dla pozostałych pracowników, pozostających w stosunku pracy.

Podobnie wartość pojedynczej akcji będzie ulegać wahaniom jeśli:
a) - przedsiębiorstwo zainwestuje z kredytu udzielonego mu przez Skarb Państwa, to po spłaceniu kredytu wartość jednej akcji wzrośnie.
b) - jeśli przedsiębiorstwo poniesie straty z powodu złego gospodarowania, to wartość jednej akcji zmaleje.
c) - jeśli nastąpią jakieś losowe straty, niezawinione przez Zarząd, to Skarb Państwa jako Główny i zarazem jedyny ubezpieczyciel pokryje te straty po ich usunięciu w określony przez prawo sposób.
d) - Obniżanie się wartości pojedynczej akcji - stopniowe - pod wpływem starzenia się maszyn i budynków w czasie (amortyzacja) będzie czynnikiem wpływającym na wartość pojedynczej akcji.

Osobno wartość akcji będzie się zmieniać jeśli wzrośnie ilość pracowników, głównie nowych, którzy by wejść w system muszą z własnej pracy wykupić dla siebie określoną ilość akcji, zgodnie z prawem spółki akcyjnej, by zostać pełnoprawnym członkiem załogi.

Przedsiębiorstwa całkowicie prywatne nie wchodzą do układu o Akcjonariacie Pracowniczym, ale dotychczasowi pracownicy mogą być nabywcami , w razie upadłości takiego przedsiębiorstwa, a po wsparciu przez Skarb Państwa, mogą nabyć w drodze przetargu upadłe przedsiębiorstwo, przedkładając Skarbowi Państwa stosowny PLAN nowej produkcji.

Przedsiębiorstwa prywatne mogą też utworzyć spółkę z kapitałem mieszanym z pracownikami najemnymi. Wtedy podział akcji będzie stosowny do włożonego i zmonetyzowanego kapitału w odniesieniu do poszczególnych podmiotów (współwłaścicieli) w spółce.

Osobna sprawa to czas pracy i wynagrodzenia:
*** - Wynagrodzenie (minimalne) za pracę i tylko za pracę nie może być mniejsze na godzinę pracy niż wynika to z przeliczenia wysokości Dywidendy narodowej, podzielonej przez ustawową ilość godzin pracy w miesiącu, to znaczy, że minimalne wynagrodzenie za pracę w miesiącu nie może być mniejsze niż wysokość Dywidendy Społecznej.
*** - Przerwy w pracy nie mogą wchodzić do wysokości wynagrodzenia. Dotyczy to Urlopów, przerw chorobowych i innych przerw przewidzianych prawem. Uzasadnieniem jest fakt pobierania przez wszystkich (także pracowników) Narodowej Dywidendy, która zaspokaja wszystkie podstawowe potrzeby człowieka. Gwarantuje to Konstytucja R.N.P. (projekt).
*** - Ochrona zdrowia jest finansowana przez Nowy Skarb Państwa. Regulacje w tym względzie w osobnych Założeniach do Ustawy ZDROWOTNEJ.

Oczywiście by przejść do wizerunku po przekształceniach, należy przejść okres, który wynika z obecnego lichwiarsko-podatkowego burdelu z giełdą papierów (bez)wartościowych, której działalność, zgodnie z Konstytucją R.N.P. zostanie zakazana, a jej majątek przejdzie pod zarząd Nowego Skarbu Państwa. Nadmieniam, że akcjonariusze nie mogą stracić, ale wartość akcji będzie poddana realnej monetyzacji (wyrażanie majątku w pieniądzach), a po tej operacji pieniądze akcjonariuszy zostaną im przelane na ich osobisty rachunek EMERYTALNY w nowym NBP. Takie postawienie sprawy zabezpieczy WSPÓLNOTĘ przed niekontrolowanym ruchem rynkowym, bo nie pojawi się nagle wielka ilość pieniędzy na rynku, która mogła by nim zachwiać.

Skarb Państwa by pokryć nie przewidziany ruch akcjonariuszy, będących osobami z poza pracowników danego zakładu, udzieli danym przedsiębiorstwom pożyczki na wykup akcji od obcych akcjonariuszy, a po spłacie tej pożyczki, akcjonariat pracowniczy uzyska status jak na wstępie.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez husarz33 dnia Pon 14:01, 02 Maj 2011, w całości zmieniany 9 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Alfred Bruszewski
Gość


PostWysłany: Wto 18:15, 08 Lut 2011    Temat postu: Akcjonariat pracowniczy

Wspomniana forma przeksztalcenia majatku panstwowego w akcjonariat pracowniczy, w okresie transformacji ustrojowej Panstwa, byl wspanialym rozwiazaniem. Byl, kiedy istnial majatek panstwowy-narodowy. Po Balczerowiczowskich reformach, zlodziejskiej (prywatyzacji) demolowania majatku, czy zostalo jeszcze cos do "przeksztalcenia"? Czego nie zdazyl "dobic" Balcerowicz, zniszczyla (zydo-komuna), przyklad (stocznie) itp. Jednak sama idee (akcjonariatu pracowniczego) w pelni popieram.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
husarz33
AdministratorDołączył: 03 Lis 2010
Posty: 51
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 11:40, 09 Lut 2011    Temat postu: Czy coś zostało?

Panie Alfredzie.

Poruszył Pan istotę sprawy w temacie kupna i sprzedaży.

Powiem TAK - kto kupił od "pasera" (domniemanego właściciela) za cenę złomu jakiś podmiot gospodarczy, to TAKA umowa nie może być ważna.
Zatem wszystkie takie umowy będą przez stosowny SĄD oceniane i najprawdopodobniej unieważniane, a ci, którzy są "nabywcami" otrzymają zwrot od Nowego Skarbu Państwa kwoty, którą rzeczywiście zapłacili.
Jeśli się okaże, że jak w wielu wypadkach się stało, że w magazynach fabryki było więcej towaru niż koszt fabryki, którą "nabywca" nabył niż zapłacił za fabrykę, to "nabywca" będzie obowiązany zwrócić różnicę prawdziwemu właścicielowi.

Na pytanie czy jeszcze coś zostało? Odpowiem TAK - ZOSTAŁO.

W tym miejscu muszę poruszyć sprawę samo-uwłaszczenia się na majątku WSPÓLNYM przez niektórych. Ci, którzy się podstępnie uwłaszczyli na wspólnym majątku, będą mieli to potrącone (nadwyżkę), w procesie nadawania majątku prawowitym właścicielom, który to majątek zostanie przeznaczony dla tych właścicieli po dokonaniu monetyzacji SKARBU Nowego Państwa POLSKIEGO, poza podmiotami, które są podmiotami strategicznymi. Podmiotami strategicznymi podlegającymi jurysdykcji Państwa i nie podlegające nadaniu ich własności prawowitym indywidualnym właścicielom (Narodowi Polskiemu), są: banki, kolej, środki łączności, transportu, energetyki i te, które nowy parlament uzna za strategiczne.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez husarz33 dnia Pon 13:54, 14 Lut 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.husarz33.fora.pl Strona Główna -> POLSKA - Krajem bez lichwy i podatków Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin